Asus ET2700INTS Azurewave NB047 Bluetooth Driver
version 6.3.0.5500 | windows
Name: Asus ET2700INTS Azurewave NB047 Bluetooth Driver
Version: 6.3.0.5500
Size: 62.15 MB
Category: Bluetooth
License: Free
Released: 2013-12-11
Developer:
Downloads: 666
Rate this software:
download Asus ET2700INTS Azurewave NB047 Bluetooth Driver
zip | 62.15 MB
Description
Asus ET2700INTS All-in-One PC Specifications:
Operating System
- Genuine Windows 7 Professional
- Genuine Windows 7 Home Premium
- Express Gate Cloud
Display
- 27.0"(68.6cm), 16:9, Wide Screen, Full HD 1920x1080, LED-backlight, 178 wide viewing angle
Touch Screen
- Multi Touch (10 Fingers Touch)
CPU
- Intel Core i7-2600S (8M Cache, 2.80 GHz, Turbo boost up to 3.8GHz)
- Intel Core i5-2400S (6M Cache, 2.50 GHz, Turbo boost up to 3.3GHz)
- Intel Core i5-2405S (6M Cache, 2.50 GHz)
- Intel Core i3-2120(3M Cache, 3.30 GHz)
Chipset
- Intel H61
Graphic
- NVIDIA GT 540M( 1GB / 2GB)
Memory
- 4 GB Up to 8 GB
- DDR3 at 1333MHz
- 2 x SO-DIMM
Storage
- Up to 2TB SATA hard drive
Optical Drive
- Tray-in SuperMulti DVD/Blu-ray Combo/Blue-ray Writer
Wireless Data Network
- 802.11 b/g/n
LAN
- 10/100/1000 Mbps
Camera
- 2 M Pixel
Audio
- Sonic Master
- DTS surround Sensation UltraPC II
Speaker
- 2 x 3.5 W
- External Subwoofer (Optional)
Built-in Mic
- Yes
Side IO port
- 2 x USB 3.0
- 1 x e-SATA(USB2.0 Combo)
- 1 x SD Card Reader
- 1 x Headphone
- 1 x Microphone
- 1 x Audio Line Out
- 1 x ASUS AIO Subwoofer Jack(Optional)
Back I/O port
- 2 x USB 2.0
- 1 x HDMI-In
- 1 x VGA(D-Sub)-In
- 1 x RJ45 LAN
- 1 x TV Jack (Optional)
- 1 x Kensington Lock
Power Supply
- 135 W Power adaptor
- 150 W Power adaptor
Dimensions
- 660 x 508 x 233 mm (WxHxD)